Sklep Online

Jolanta Wagner

Make-up artist, wizażystka i kreator wizerunku. Wielokrotny juror międzynarodowych i ogólnopolskich mistrzostw makijażu. Założycielka Europejskiej Akademii Estetyki Artystycznej. Twórca autorskiej linii kosmetyków dla artystów makijażu - Jolanta Wagner Professional Make-up Cosmetic.

Jolanta Wagner kształciła się w Aachen, Barcelonie, Kolonii, Mediolanie, Las Vegas i Nowym Jorku. Na początku lat ‘90 wprowadzała do Polski zawód wizażysty. Prowadziła szkolenia dla profesjonalistów, a jednocześnie tłumaczyła Polkom, jak ważny jest prawidłowo wykonany makijaż.W najpopularniejszych wówczas pismach dla kobiet udzielała porad, odpowiadała na listy, pisała o makijażowych trikach i trendach. Świetnie znały ją czytelniczki „Filipinki”, „Przyjaciółki”, „Urody”, a także „Zdrowia”, „Kobiety i stylu” oraz „Kobiety i mężczyzny”. Cierpliwość i umiejętność tłumaczenia nowych zjawisk opłaciły się, po kilku latach wizaż zajął należne miejsce w mediach i w świadomości Polek. Dlatego pod koniec lat ‘90 Jolanta Wagner poświęciła się już tylko pismom dla profesjonalistów, między innymi „Beauty Forum”, „Estetyka” i „Nowości w kosmetyce”. Od 2007 roku przez cztery lata była wydawcą i redaktorem naczelnym pisma „Kosmetyka. Be Beautiful”, ekskluzywnego magazynu dla osób zainteresowanych pięknym makijażem i pięknym życiem.

Wprowadziła na polski rynek markę kosmetyków Malu Wilz, w latach 1997-2011 była wyłącznym przedstawicielem tej marki na naszym rynku.

W 2003 roku postanowiła rozwinąć swoją działalność edukacyjną, prowadzoną od początku lat dziewięćdziesiątych. W ten sposób powstała Europejska Akademia Estetyki Artystycznej – niezwykłe miejsce, w którym kształci się profesjonalistów z zakresu wizażu i kreowania wizerunku. Dzięki odpowiedniej metodzie nauczania, opracowanej od podstaw przez Jolantę Wagner, absolwenci Akademii nie boją się konkurencji, ich edukacja bowiem obejmuje nie tylko teorię i praktykę, ale przede wszystkim bezpośredni kontakt z najlepszymi w tej branży, z prawdziwymi mistrzami wizażu. Jest autorką pierwszego w Polsce profesjonalnego podręcznika dla osób, które rozpoczynają pracę w tym zawodzie – „Jak zostać wizażystą doskonałym”.

Ukoronowaniem jej doświadczenia i umiejętności, a także troski o jak najlepszy poziom wizażu w naszym kraju jest autorska linia kosmetyków –Jolanta Wagner Professional Make-up Cosmetic. Doskonale dobrane składniki, bogata gama kolorystyczna i mistrzowskie właściwości sprawiają, że kosmetyki te odpowiadają na zapotrzebowanie najbardziej wymagających profesjonalistów.

Jolanta Wagner szkoli młode kadry i dba o wysoki poziom pracy osób, które już są na tym niełatwym rynku. Wspiera początkujących i doświadczonych, adeptów i mistrzów, niezmiennie troszczy się o jak najwyższy poziom swojego zawodu.